Metsik Mahe Kreemjas Mesi SUIRAGA -250g UUS TOODE!

5.30

Metsik Mahe Mesi kreemistatud olekus ning sinna on segatud 5% peenestatud mahesuira.

EKSTRAENERGIA kevadväsimuse vastu!
Nektar on korjatud niidu- ja metsataimedelt kevad-suvel Otepää maastiku-kaitsealalt.

Eesti ökomärk    ELi mahelogo

Saadaval järeltellimisel

Lisa korvi

Kirjeldus

Metsik Mahe Mesi on läbi aastate olnud ka meie pere lemmikmesi. Samuti on klientide seas välja kujunenud Metsiku Mahe Mee fännklubi. Pakun oma arvamuse, mis selle põhjuseks võib olla. Otepää mitmekesise taimestikuga looduskeskkonnas on mesilastel võimalik korjata nektarit väga paljudelt erinevatelt taimedelt. Sellel rikkaliku looduskooslusega maastikul vahelduvad niiskemad alad kuivematega, on niidud, metsad ja raiesmikud. Seetõttu kasvab seal palju erinevaid taimeliike ning on ka rikkalikum nektaribukett, mis vormub tarus meeks. Enamus korjetaimed on tunnustatud ravimtaimed, nt võilill, vaarikas, angervaks, põdrakanep jt.

Mis eristab mahe mett “tavameest” – eelkõige valitud korjeala. Mahemesilased on paigutatud nii, et 3 km lennuraadiuse sisse ei jääks “tavapõlde”, kus võiks olla kokkupuude taimekaitsevahenditega. Lisaks on nõuded mesilasvahale, tarude materjalile, ravimisele, lisasöötmisele, arvestusele jne. 2-3 korda aastas käivad inspektorid Põllumajandus – ja Toiduametist  järelevalvet teostamas.

Mesi on filtreerimata ja pakendatakse ainult klaastaarasse. Mee kristalliseerumise aeg sõltub eelkõige korjetaimedest ja ka vurritamise ajast. Üldjuhul kristalliseerub kevadine mesi kiiremini ning on heledamat tooni, suvine mesi aga kõvastub pikema perioodi vältel ning on tumedama värvusega. Mee kvaliteeti kontrollitakse igal aastal Tartu Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis. Kontrolli tulemusel saadakse diastaasarv, mis näitab bioloogiliselt aktiivsete ensüümide sisaldust mees. Värske ja tervisliku mee diastaasarv peaks olema üle 20 ühiku. Metsiku Mahe Mee diastaasarv on olnud 35-45 ühikut, mis on peaaegu 2x kõrgem, kui keskmiselt mõõdetud Eestis müüdavatel meedel. (https://mesindus.ee/files/eestismyydavameekv.pdf).

Parim mee säilitamisviis on korralikult suletuna ühtlases jahedas (temp 5-14°) ning pimedas keskkonnas.

Mis on suir? Miks on suir kasulik?

Mesilased korjavad loodusest endale toiduks nektarit ja õietolmu. Need on toorained, millest edasitöötlemise käigus valmistatakse kogu elutsükliks vajalik kauasäiliv rikkalik toit. Nektarist valmib mesi, mis on kogu mesilaspere energia allikas. Õietolmust valmib SUIR ehk „mesilaste leib“ mis on nende põhiline valguallikas ja ka kõikide muude eluks vajalike ainete pank. Õietolm mesilastele on nagu teravili inimestele – see ei sobi hästi kohe söömiseks, kuid sellest saab valmistada väärtuslikku SUIRA, mida ka seetõttu kutsutaksegi „mesilaste leivaks“.

 

Kuna õietolmutera sisemust kaitseb tselluloosikihi ja erilise vahaga ümbritsetud kest, siis pole see „toorelt“ mesilaste ega ka inimeste jaoks piisavalt seeditav. Ladustades õietolmu kärgedesse lisavad  mesilased sinna oma näärmetest probiootilisi baktereid ja teisi vajalikke aineid, et käivitada  lakto-fermenteerimisprotsess. Mõned nädalad meekihi all laagerdudes selle protsessi käigus kestad pehmenevad, samuti paraneb ka oluliselt valkude kvaliteet ja nende omastatavus. Tulemuseks on kauasäiliv „supertoit“, mis meega segades toidab aastaringselt ära kogu mesilaspere alates mesilasbeebidest kuni kõige staažikamate mesilasteni.

SUIR on tuntud ka kui Ambrosia -Kreeka mütoloogias surematuks tegev jumalate toit, kuna sisaldab endas väga rikkalikku toitainete paketti:

– täielikult tasakaalustatud VALKE umbes 20%, milles sisalduvad kõik vajalikud aminohapped

– SÜSIVESIKUD: 25-35%

– Üle 25 erineva mikro- ja makroelemendid: Ca, Mg, P, Fe, Na, K, Al, Mn, S, Zn, Cu, Se, Cr, I, Co

– VITAMIINID: C, B1, B2, B3, B5, B6, D, E, K

– RASVHAPPED ( oomega-3 ja oomega-6)

– Erinevaid fermendid, antioksüdandid ja teised bioaktiivsed ained

Sõltuvalt inimese eluviisist, võiks päevane tarbimine olla ca 3-8 grammi.

Tag your photos with this on Instagram.